6.–8. aprillini viibivad Tartus projekti „Quantum Spin-Off“ partnerid, et teha kokkuvõtteid projekti edust. Kaks aastat väldanud projekt viis nanotehnoloogia, tänapäeva teaduse ja kõrgtehnoloogilise ettevõtluse õpilasteni, näidates, kuidas innovaatiline idee võib viia uue ettevõtte asutamiseni. Eesti õpilased esitavad oma ideid Tartus aprilli lõpus.
Eesti õpilaste meeskonnad esitlevad valminud õpilasprojekti, väljatöötatud rakendust või virtuaalse ettevõtte ärimudeli näidist 23. aprilli. Sama teevad ka teised projektis osalevad riigid – Kreeka ja Belgia. Šveitsis on esitlus juba toimunud. Ekspertide poolt parimaks hinnatud Eesti koolid saavad soetada etteantud summa eest vabal valikul laboritarvikuid.
12. mail toimub videokonverentsi teel projekti Euroopa finaal, kus veebis võistlevad omavahel Eesti, Belgia, Šveitsi ja Kreeka võidukad meeskonnad. Ka seal on parimatele auhinnaks laboritarvikud.
Projektis „Quantum Spin-Off – kõrgtasemel teaduse ja ettevõtluse viimine koolidesse“ tutvusid 10.–12. klassi õpilased ja nende õpetajad peamiselt kvantfüüsika, nanoteaduste ja tehnoloogia valdkonna ning õppematerjalidega. Õpilased lugesid teadusartiklit ja külastasid teadlaste laboreid, et näha teadlaste igapäevatööd ja arutleda nendega oma õpilasprojekti üle. Õpilastel oli võimalus külastada kõrgtehnoloogiat kasutavaid ettevõtteid, et saada ettekujutus tootmisprotsessidest ja ettevõtte toimimisest.
12.–18. juulini toimub ka õpetajate suvekool Kreekas Maratonis, kus tutvustatakse projekti raames valminud õppemooduleid ja tehakse läbi seotud katsed. Projekt lõpeb sügisel, mil Eestis toimub õpetajate koolitus õppemoodulite tutvustamiseks. Tartu koosolekul on arutluse all mh projekti raames valminud 16 õppemooduli täiendamise võimalused ja vajadused.
Õpilaste, õpetajate, teadlaste ja ettevõtete ühistöö kajastamiseks valmib ka video.
Projekti partnerid Eestist on Tartu ülikooli haridustehnoloogia keskus ja Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskus. Projekti rahastab Euroopa Komisjoni elukestva õppe programm.
Lisainfo: Maarika Lukk, projekti koordinaator, TÜ haridustehnoloogia keskuse projektijuht, tel: 737 6022 ja 5039 780; e-post: maarika [dot] lukk [ät] ut [dot] ee.