Täna ja homme, 21. ja 22. mail toimub teaduskeskuses AHHAA konverents „Mis mõttes!?“, mille raames esitlevad Tartu ülikooli doktorandid oma tulevasi töid selliselt, et tavainimene nende eesmärgist ja sisust hõlpsasti aru saaks.
Konverentsi korraldaja, Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna prodekaani Kalle Olli sõnul on konverentsi eesmärk harjutada ja õpetada doktorante oma töid väljendama lihtsate sõnadega ehk teha keerulised asjad tavainimestele arusaadavaks, mitte vastupidi.
„Meie soov on panna proovile doktorantide suuline eneseväljendusoskus oma ideede müümisel ja seda mitte erialaga seotud inimestele, vaid ühiskonnale ja meediale. Aru peaks saama inimene, kes pole doktoritöö valdkonnaga nii süvitsi seotud,“ rääkis vanemteadur Olli.
Olli sõnul on lisaks doktorantidele konverentsile kaasatud ka gümnasiste, kelle osalusest võiks tulevikus kasu olla ka keskkooli loovtöö juhendamisel.
„Üheks lähtekohaks doktorandi esitluse sisu tutvustamisel on see, et meil on auditooriumis ka gümnasistid, kes peavad nende ettekannetest aru saama,“ sõnas Olli.
Kahepäevasel konverentsil osaleb 115 inimest, kes on tulnud kuulama rohkem kui 30 ettekannet doktorantidelt ja gümnaasiumiõpilastelt. Kaasatud on ka ettevõtluse esindajad, kelle roll on näha ettekannetes toodu ärilisi väljundeid. Üldhariduskoolide õpilased ning õpetajad saavad hinnata ettekandes toodu rakendatavust õpilasteaduse võtmes.
21.–22. maini vältav konverents „Mis mõttes!?“ toimub juba kuuendat korda ja selle eesmärk on esitleda tavainimestele doktorantide töid vabas vormis, lühidalt, ajasäästlikult ning arusaadavalt.
Konverentsi teemad ja ajakava leiab siit - http://bit.ly/mismottes_programm
Lisainfo: Kalle Olli, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna teadus- ja arendusprodekaan, tel: 505 6239, e-post: kalle [dot] olli [ät] ut [dot] ee.