Palju on räägitud Eesti teaduse liigsest orienteeritusest baasteadusele ja vähesest rakenduslikkusest. Eesti teadusagentuuri tellimusel uurisid Tartu ülikooli majandusteaduskonna teadlased Eestis premeeritud teadusprojekte selleks, et hinnata teadustöö panuse tõstmise võimalusi ning vastavaid avaliku sektori poolse toetuse vajadusi.
Esmaspäeval, 14. septembril kell 15.00 esitletakse TÜ Ideelaboris (Narva mnt 4, ruum B107) uuringut, mille fookuseks olid Eesti Vabariigi teaduspreemia ja Barnhard Schmidti preemia kandidaat- ja laureaatprojektid.
Uuring näitab, et enamik auhinnatud projekte on välja töötatud väga pika perioodi jooksul, mis ulatub kaugelt üle Euroopa Liidu struktuurivahendite planeerimisperioodi ning tulemuste kommertsialiseerimine ei ole olnud enamasti konkreetse teadustöö eesmärgiks.
Mitmete projektide puhul tuleb tõdeda, et Eestis ongi nende saavutuste rakendamisvõimalused kasinad. Samas toob uuring välja ka edukaid näiteid, kus ettevõtepoolne teadustöö tellimus on viinud suurepäraste teadussaavutusteni. Seetõttu püüab uuring ümber lükata laialt levinud müüdi rakendusliku teaduse madalast tasemest.
Uurimisgruppi kuulusid TÜ riigimajanduse ja majanduspoliitika õppetooli doktorandid Jaan Looga ja Aivo Ülper ning õppetooli juhataja, innovatsiooni juhtimise vanemteadur, doktor Kadri Ukrainski.
Kõik huvilised on oodatud.
Lisainfo: Kadri Ukrainski, TÜ innovatsiooni juhtimise vanemteadur, tel: 737 6360; e-post: kadri [dot] ukrainski [ät] ut [dot] ee.