Quantcast
Channel: Tartu Ülikool
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5311

Ülikool innustab üliõpilasi ja ettevõtjaid Tartu ettevõtlusnädalal ettevõtlikkusele ja arengule

$
0
0

5.–10. oktoobrini toimub Tartus ettevõtlusnädal, et arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme. Programmiga on ettevõtlusnädalal väljas ka Tartu ülikooli teadlased ja ettevõtluse arendajad, toimuvad töötoad ja partneritele koostööks avatud laborite tutvustused.

Tartu ülikool kui Baltimaade suurimaid arenduspartnereid ettevõtetele ja avalikule sektorile ootab kõiki huvilisi oma töötubadesse, seminaridele ja laborite tutvustamisel. Tutvu täieliku programmiga Tartu linna kodulehel.

TEISIPÄEV, 6. OKTOOBER

Kell 13–15 viib loovustehnikate koolitaja ja konsultant, TÜ ettevõtluse lektor Elina Kallas läbi töötoa „Kuidas lahendada probleeme nii, et see oleks lõbus ja tõhus? Ülevaade loovustehnikatest“. Töötuba toimub ideelabori (Narva mnt 4-B107).

Elina Kallas kirjeldab töötuba järgmiselt: loova mõtlemise ergutamiseks on abiks loovustehnikate tundmine ja nende kasutamine probleemide lahendamiseks, ideede genereerimiseks ja hindamiseks. Loovustehnikad on kogum põnevaid ja kohati ebatavalisi võtteid, mille kasutamine võimaldab esile tuua divergentset ehk „kastist välja“ mõtlemist. Räägime loovuse avaldumist takistavatest ja soodustavatest teguritest ning loovuse kujundamisest organisatsioonis ja meeskonnas. Proovime põnevamad loovustehnikad, mis ergutavad vaimu ja aitavad luua algupäraseid ideid.

Kell 16-17.30 jätkab ideelaboris (Narva mnt 4-B107) TÜ juhtimise teaduri, majandusteaduskonna õppeprodekaani Krista Jaaksoni läbiviidav töötuba „Visioon: ettevõtte strateegia nurgakivi“, kus arutatakse, miks on vaja ettevõttele visiooni ja kuidas see toetab ettevõtte eesmärkide saavutamist.

„Töötoas tegeleme visioneerimise praktikaga, s.h. analüüsime visiooni sisu ja mõju ning sidustame ettevõtte eesmärgid,“ kirjeldas Krista Jaakson.

KOLMAPÄEV, 7. OKTOOBER

Kell 12-13.15 ja 14-15.15 toimuvad TÜ protokeskuses (Nooruse 1-110) ekskursioonid koos 3D printimise tutvustamisega. Protokeskuse juht Alo Peets ootab osalejaid Nooruse 1 fuajees vastavalt ekskursioonile kell 11.50 ja 13.50.

TÜ protokeskus võimaldab luua prototüüpe, mis aitavad jõuda ülikooli teadmiste ja uudsete lahenduste rakendamiseni ettevõtetes ning ühiskonnas. Protokeskuse laborites on võimalik reaalselt oma toodet või teenust testida ja prototüüpi ehitada.

kell13-16.30 viivad TÜ turunduse õppetooli juhataja Andres Kuusik ja ettevõtja, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse arendusjuht Kuldar Leis Atlantise konverentsikeskuse suures saalis (Narva mnt 12) läbi turundus- ja tootearendusseminari „Kuidas Toots tegelikult Teele endale võitis?“

Muuhulgas küsitakse, kuidas mõjutada kliendi valikuid ja lojaalsust. Seminar keskendub uute võimaluste/lahenduste otsimisele ning leidmisele tootearendus- ja turundusstrateegias läbi Lutsu tegelaskujude paralleelide.

Töötoa läbiviimist toetatakse regionaalministri valitsemisala vahenditest.

NELJAPÄEV, 8. OKTOOBER

Kell13-17 on tudengid, alustavad ja kogenud ettevõtjad, s.h ettevõtjad, kes soovivad oma probleemi lahendamiseks esitada, oodatud TÜ ideelaborisse (Narva mnt 4-B107), kus TÜ koostöös SEB ja Vega fondiga viivad läbi töötoa „Kuidas kasvatada innovatsiooni kaudu oma ettevõtet – Tartu innovatsioonilabor“.

Mida ideelabor endast kujutab? Ideelaboris kohtuvad ettevõtjad ja tudengid, et üheskoos rääkida sellest, kuidas innovatsiooni kaudu ettevõtteid kasvatada. Ürituse käigus jagavad kogenud uuendusmeelsed praktikud kogemusi TED formaadis kõnedes. Põhirõhk on töötubadel, kus mitmekesistes laudkondades otsitakse ettevõtete probleemidele lahendusi läbi iEngines metoodika rakendamise.

Kell 16-17.30 kutsub kompetentsikeskuse Tsenter juhataja Kalev Kaarna huvilisi Narva mnt 4-B206 toimuvasse töötuppa „Kuidas ajalooga ettevõte saab edukalt kurssi muuta?“.

„Mida siis teha, kui vana moodi edasi tegemine tundub üsna perspektiivitu, aga uusi ägedaid võimalusi ei paista kuskilt? Vaatame läbi mitmeid näiteid, mida tootmis- ja teenusettevõtted sellises olukorras teinud on ja kuidas on edukalt kurssi muudetud ning uusi kasumi allikaid leitud,“ kirjeldab Kaarna.

REEDE 9. OKTOOBER

Kell10-16 viib WSI Online /WWW Marketing OÜ tegevjuht Kristjan-Paul Raude koostöös Tartu ülikooliga ideelabori ruumis (Narva mnt 4-B107, suurema huvi korral ruum 314) läbi digiturunduse praktilise töötoa „Kuidas kasvatada ettevõtte ning isikliku brändi tuntust ja müüki?“.

Raude kirjeldab, et praktiline töötuba keskendub digiturunduse erinevatele võimalustele ja nende omavahelisele mõjule ning kasutamisele toote/teenuse kui ka isikliku brändi tuntuse ja müügi suurendamisel. Osaleja saab nii digiturunduse makropildi protsessidest kui ka praktilise guideline igapäevaseks kasutamiseks. Räägime, mis on social selling ja kuidas mõjutada ostuotsust?

Töötuppa on oodatud nii üliõpilased kui ka mikro- ja väikeettevõtjad.

Töötoa läbiviimist toetatakse regionaalministri valitsemisala vahenditest.

Tartu ülikoolis organiseerib ettevõtlusnädala programmi majandusteaduskond. Tartu ettevõtlusnädala täieliku programmi leiad http://ettevotlus.tartu.ee/ettevotlusnadal-0.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392
E-post: virge [dot] tamme [ät] ut [dot] ee
www.ut.ee

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5311