Maailma ülikoolide pingerea “QS World University Rankings” värske väljaanne paigutab Tartu Ülikooli 400. positsioonile. Tartu Ülikooli humanitaarteadused parandasid võrreldes eelmise aastaga oma positsiooni teadusvaldkondade edetabelis, jõudes positsioonile 286.
Rahvusvahelise konsultatsioonifirma Quacquarelli Symondsi (QS) edetabel on üks kahest tähtsamast maailma ülikoole ritta seadvast edetabelist. Tartu ülikool on ka ajakirja Times Higher Education (THE) koostatavas maailma ülikoolide edetabelis, paigutudes vahemikku 351–400.
Teadusvaldkondadest paistab ülikool silma just humanitaarteadustes, tõustes QS-i poolt koos üldpingereaga avaldatavates valdkondlikes edetabelites "QS World University Rankings by Faculty" valdkonnas "Arts and Humanities” 286 kohale. Aasta varem oli positsioon 302.
Hästi läks TÜ humanitaarteadustel ka QS-i sellel kevadel ilmunud edetabelites "QS World University Rankings by Subject 2015", mis reastab ülikoole kitsamate erialade lõikes. TÜ figureeris 36st avaldatud pingereast viies. Humanitaarteadustest oli ülikool esindatud kolme erialaga: filosoofia (151-200), inglise keel ja kirjandus (201-250) ning nüüdiskeeled (251-300). Edetabelisse jõudsid ka TÜ kommunikatsiooni- ja meediauuringud (101-150) ning meditsiin (301-350).
TÜ filosoofiateaduskonna dekaani prof. Margit Sutropi meelest näitab kõrge koht pingereas, et humanitaarteadustel on nii rahvuslik kui rahvusvaheline tähtsus. Eri keeltes kirjutatud teadustööd, ingliskeelsed magistriprogrammid, külalisõppejõud ja välisüliõpilased, esinemised eri maailma paigus, paljud rahvusvahelised teaduskontaktid ja osalemine paljudes koostöövõrgustikes ning teadusprojektides on ilmselt taganud TÜ humanitaarteadustele hea rahvusvahelise nähtavuse.