Tartu ülikool annab edaspidi õpetaja või eripedagoogi eriala magistriõppe lõpetajale vastava kutse 7. taseme tunnistuse, mis kinnitab tulevase pedagoogi oskusi ja teadmisi kvaliteetse ja praktilise õppeprogrammi läbimisel ja kasutamisel.
Kutseandja rolliga kinnitatakse, et Tartu ülikooli õpetajakoolituse õppekavade väljundid on igapäevaselt rakendatavad, pädevustelt võrreldavad rahvusvaheliste õppekavadega ning vastavuses tööturu nõudmistega.
„See on oluline tunnustus Tartu ülikooli õpetajakoolituse õppekavade arendajatele. Meie mõne aasta tagused muudatused õpetaja kutseõpingute moodulis on tunnistatud igati vastavaks sellele, mida täna õpetajalt või eripedagoogilt oodatakse,“ ütles Tartu ülikooli Pedagogicumi juhataja ja hariduse kutsenõukogu esimees Margus Pedaste.
Õpetajakoolituse üliõpilase jaoks on kutsetunnistus tõendiks, et ülikoolist saadud ainealased teadmised ja oskused on nüüdisaegsed, konkurentsivõimelised ja praktilised.
„Uued lõpetajad saavad akadeemilisele õiendile omamoodi kvaliteedimärgi, mis on kehtiv Euroopa süsteemis ja annab tööandjatele kindluse, et võetakse tööle kõrgtasemel spetsialist,“ lisas Pedaste.
Koos Tartu ülikooliga sai hariduse kutsenõukogu otsusel kutseandjaks ka Tallinna ülikool, kus magistriõppe lõpetajale omistatakse õpetaja tase 7 kutsetunnistus.
Lisainfo: Margus Pedaste, TÜ Pedagogicumi juhataja ja hariduse kutsenõukogu esimees, tel: 515 6095, e-post: margus [dot] pedaste [ät] ut [dot] ee.