2.–7. veebruarini toimub Garage48 Tartu HUBi ja Tartu ülikooli ruumides ettevõtluskursus "Student Startup Camp", kus saavad kokku üle 80 tudengi nii Eesti kui ka Läti kõrgkoolidest, et süvendada teadmisi iduettevõtte loomisest. 5.–7. veebruarini leiab Tartu ülikooli Physicumis aset kolmas uusi riistvaralisi tehnoloogialahendusi otsiv arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts, kus 150 inseneri, tarkvaraarendajat ja loomeinimest arendavad 48 tunni jooksul nutikaid seadmeid.
2.–7. veebruaril toimuval ettevõtluskursusel "Student Startup Camp" arendavad meeskonnad nädala jooksul veebi- ja mobiilirakenduste prototüüpe. Juhendajateks on oma ala eksperdid ettevõtetest nagu Transferwise, Skype, Microsoft, Vitalfields ja teised. "Student Startup Camp" korraldatajateks on Tartu ülikool ja sihtasutus Garage48, üritust toetab Microsoft.
5.–7. veebruarini toimub Tartu ülikooli füüsika instituudis Garage48 Hardware & Arts arendusnädalavahetus. Sündmuse unikaalsus seisneb sellest, et uute leiutiste kallal töötavad koos väga erineva tausta ning kogemustepagasiga osalejad: elektroonika, mehhatroonika ja tarkvara insenerid, tootedisainerid, kunstnikud, nii praktikud kui ka tudengid.
Kolmandat aastat üritust kaaskorraldavad Tartu ülikool ja Eesti kunstiakadeemia peavad oluliseks tudengitevahelise erialaülese koostöö ja suhtevõrgustiku edendamist. „Tehnoloogiaintegratsioon disaini ja ettevõtlusega võib luua Eesti majandusele olulisi ettevõtteid,” rõhutas sündmuse üks korraldaja, Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo.
Garage48 formaat on lihtne: reedel saavad kõik kaasosalistele oma projektiideid esitleda ja moodustatakse meeskonnad, olenevalt sellest, kellele milline idee meeldib. Seejärel algab osalejatel mentorite juhendamisel võidujooks ajaga, et pühapäevaks toimiv prototüüp valmis saada.
2015. aastal võttis Garage48 riistvaraarenduse peavõidu laskmisvigu analüüsiv seade. Hitafly meeskonna seade analüüsib laskmisel tehtud vigu ja aitab oskusi treenida nii sõjaväelastel kui hobilaskuritel. Teist ja kolmandat kohta jagasid Do You Even Lift - DYEL kangitõstete statistikat mõõtev seadeldis ja BeeHunteri nutikas mesilassülemi püünis.
Millised arendusideed võidutsevad sel aastal? See selgub pühapäeva, 7. veebruaril kell 16.30-20.30, mil meeskonnad esitlevad valminud prototüüpe žüriile ja selgitatakse välja võitjad.
Rohkem infot ürituse kohta leiad nende kodulehelt http://garage48.org/events/hardware-and-arts-2016.
Vaata YouTube´ist 2015. aasta finaali, kus esitleti 48 tunni jooksul valminud ideid.