6. ja 7. juunil toimub Tartu ülikooli raamatukogus rahvusvaheline konverents „To Digitise or not to Digitise: Copyright, Public Domain, Orphan Works and Other Issues”. 7. juunil peavad avatud koosoleku eBooks on Demand (EOD) võrgustiku liikmed, sh. Eesti rahvusraamatukogu ja Tartu ülikooli raamatukogu.
Konverentsi peaesinejateks on dr Harald Müller Max Plancki võrdleva avaliku ja rahvusvahelise õiguse instituudist ja dr Rainer Kuhlen ENCES võrgustikust Saksamaalt.
„Raamatukogud on ühelt poolt kui filter autorite õiguste kaitseks ning teisalt kirjanduse propageerijad ja lugejatele vahendajad. Konverentsil vaadeldakse viise, kuidas mäluasutused seda vastandlikku rolli üha hoogsamas digiteerimistegevuses täita saavad,” ütles üks konverentsi korraldajatest, EOD võrgustiku koordinaator Silvia Gstrein.
EOD e-raamatud on digitaalkoopiad autoriõiguse alt vabadest raamatutest ühtse PDF failina ja enamasti täistekstotsingu võimalusega. Teenuse algatasid 2006. aastal 13 raamatukogu kaheksast Euroopa riigist ning tänaseks pakub EOD e-raamatuid 35 raamatukogu 12 Euroopa riigist.
Käesoleva aasta kevadel on EOD võrgustik saanud Ameerika raamatukogude assotsiatsiooni (ALA) presidendi 2013. aasta innovatiivse rahvusvahelise raamatukoguprojekti auhinna.
Programm ja täiendav info on kättesaadav konverentsi kodulehelt.
Konverentsi korraldavad Innsbrucki ülikooli raamatukogu ja Tartu ülikooli raamatukogu.
Lisainfo: Liisi Lembinen, Tartu ülikooli raamatukogu juhataja kt, tel: 737 5700, e-post: liisi [dot] lembinen [ät] ut [dot] ee.