Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia avab uuel õppeaastal praktikarohke kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekava. Õppekava pakub ainsana Eestis nii kujutava kunsti, tarbekunsti,pärandtehnoloogia kui ka muusika valdkonnas võimalust omandada kahe aine õpetaja kutse.
Pärimuskultuuri ja nüüdisaegsete tehnoloogiate, muusika ja kunsti põimitus võimaldab lõpetajale suurema paindlikkuse tööturul eelkõige väikestes koolides, kus kunsti- ja tehnoloogiaainete õpetajal on väike koormus.
„Sel aastal saab iga sisseastuja valida kaks eriala järgmisest valikust – kunstiõpetaja, käsitöö ja kodunduse õpetaja, tehnoloogiaõpetuse õpetaja, muusikaõpetaja, nutikate tehnoloogiate õpetaja ja pilliõpetaja,“ rääkis õppekava programmijuht Piret Viirpalu.
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppe- ja arendusdirektor Tuulike Kivestu rõhutas eelkõige just Eestis ainulaadset nutikate tehnoloogiate täiendavat eriala, mille õpetamisel tehakse tihedat koostööd Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudiga.
„See võimaldab tulevasel õpetajal omandada teadmised kiirprototüüpimisest, robootikast, graafilisest programmeerimisest, heli- ja visuaaltehnoloogiatest. Need teoreetilised ja praktilised oskused aitavad kunsti, käsitöö ja kodunduse, tehnoloogiaõpetuse või muusikaõpetajal kasutada nüüdisaegseid tehnoloogiaid õppeprotsessis, näiteks integreerides tõhusamalt nutiseadmeid õppesse,“ lisas Kivestu.
Õppetöö toimub sessioonidena Viljandis ja Tartus oma valdkonna tunnustatud spetsialistide käe all. Paralleelselt ülikoolis toimuvate õpingutega algab kohe esimesel semestril ka koolipraktika.
7. juunil kell 16 toimub Viljandi kultuuriakadeemias magistriõppekavade – kunstide ja tehnoloogia õpetaja ning pärandtehnoloogia – infopäev, kuhu kõik huvilised on oodatud.
Avatud ülikooli uuele õppekavale võetakse vastu 15 üliõpilast. Avalduste vastuvõtt toimub 20. juunist 30. juunini www.sais.ee või TÜ Viljandi kultuuriakadeemias, kus juuli keskel toimuvad ka erialakatsed.
Lisainfo
Piret Viirpalu
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja programmijuht
5698 5486
piret [dot] viirpalu [ät] ut [dot] ee