Teadlaste jaoks on alanud viljakas ja põnev teadusekspeditsioonide, väljakaevamiste ja välivaatluste hooaeg.
Õhina jagamiseks ja uute teadmiste tutvustamiseks avasid Tartu ülikooli teadlased Instagrami konto @Tartuuniversity– virtuaalse ruumi, kus huvitavamaid hetki oma teadlase elust-olust fotode ja videote vahendusel jagada.
“Algul mõtlesime teadlasi ühekaupa moosida: võtame kellegi sihikule ja räägime augu pähe, kui hea on Instagramis olla. Viimasel hetkel mõtlesime õnneks ümber ja paiskasime õhku küsimuse, kes teadlastest tahaks ise Instagramis oma teaduselu laiale ilmale näidata,” rääkis Tartu ülikooli rahvusvahelise sotsiaalmeedia toimetaja Inga Külmoja teadlaste Instagrami loomisest.
"Saime 29 sooviavaldust, valisime neist 20. Kohtusime, pidasime nõu, leppisime kokku heas Instagrami tavas. Tee peal pudenesid mõned soovijad algsest seltskonnast välja ja alustavasse tuumikusse jäi 14 Tartu ülikooli teadlast vähiuurijatest ja robootikutest etnoloogide ja arheokeemikuteni. Nende seas on palju noori hakkajaid teadlasi, kelle olulistest teadussaavutustest loodame edaspidi rohkem kuulda – seni aga jälgime nende põnevat teekonda.”
Kes on kes TÜ teadlaste Instagramis?
Raivo Aunap / geograafia
Anastasia Bolotnikova / humanoidrobotid
Meelis Friedenthal / teadusraamatukogu rikkalikud varad
Sille Holm / liblikad ja muud põnevad putukad
Kristiina Hommik / kalad ja meri
Liina Jakobson / stressis taimed
Karin Kogermann / farmaatsia ja ravimiarendus
Marko Kohv / sood, droonid, 3D-mudelid
Art Leete / etnoloogia, soome-ugri rahvad Venemaal
Tarmo Mölder / vähiuuringud
Lena Neuenkamp / botaanika
Ester Oras / arheoloogiliste leidude keemia
Kaarel Piirimäe / ajalugu
Hanna Raig / geoloogia
Instagrami projektis osalevate teadlaste koosseis on dünaamiline – aja jooksul on kindlasti nii lahkujaid kui ka uusi liitujaid.