Riigikogu kantselei valis Tartu ülikooli võrdleva poliitika magistrandi Andres Reiljani tema kavandatava magistritööga August Rei stipendiumi kandidaadiks. Magistritöös uurib Reiljan riigikogu usaldamist.
Reiljani töö eesmärk on leida olulist mõju omavad tegurid, mis kõige paremini seletavad parlamentide usaldustaset rahva seas. Reiljani töö juhendaja on Tartu ülikooli riigiteaduste instituudi vanemteadur Piret Ehin. Töö kaitsmine on kavandatud 2014. aasta maisse.
August Rei stipendium antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Tänavu valis riigikogu kantselei stipendiaadi välja kuuendat korda. Iga-aastase stipendiumi asutas riigikogu kantselei 2008. aastal.
2008. aastal määrati stipendium Mihkel Solvakule, kelle doktoritöö teema oli „Saadikute eelnõud parlamendis: Soome ja Eesti võrdlev uuring“ ning 2009. aastal Priit Kallakasele, kelle magistritöö keskendus eelkõige Eesti parlamendierakondade liikmeskonna muutustele. 2010. aastal anti stipendium Getter Tiirikule, kes käsitles oma magistritöös erakondade sisedemokraatiat. Kallakas kaitses edukalt oma töö 2010. aastal, Solvak 2011. aastal ja Tiirik 2012. aastal.
2011. aastal määrati stipendium Katerina Gorobetsile, kes uurib oma magistritöös valijate esindamist parlamentaarse kontrolli raames. Eelmisel aastal anti välja kaks stipendiumi – Kadri Vakmanni magistritöö teema on „Valimissüsteemide mõju proportsionaalsusele ja parlamendi killustatusele“. Teises töös on doktorant Dmitri Gerassimov teemaks valinud „Neoliberalismi hegemoonia kehtestamine seadusloomes Eesti näitel“. Tööde kaitsmine seisab neil veel ees.
August Rei (1886-1963) oli asutava kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II riigikogu esimees.