Jaanuari viimasel nädalavahetusel, 27.-28. jaanuaril toimuvad Tartus arvutiteaduse instituudi õppehoones J. Liivi 2 mänguarenduse talgud Global Game Jam 2018, kus meeskondade eesmärk on ürituse lõpuks prototüüp-tootena arvutimäng valmis saada.
Global Game Jam on rahvusvaheline üritus, mille käigus arendatakse mänge samal ajal kümnetes eri riikides ja sadades linnades. GGJ-i peamine eesmärk on mänguarendajate võrgustiku arendamine ning ühine mängude loomine. Ürituse käigus juhendatakse osalejaid erinevate valdkondade alal (programmeerimine, mängudisain, kunst, modelleerimine, meeskonnatöö) ja pakutakse professionaalset tagasisidet spetsialistidelt. Kirju koosseisuga meeskondade sünergia soodustab uute toodete ja ettevõtete teket.
Kuna sündmusel osalejatelt eelnevaid oskusi ei nõuta, on osalema oodatud kõik huvilised alates keskkooliõpilastest ja tudengitest kuni täiskasvanuteni muudelt elualadelt. Üritus on osalejatele tasuta.
Kolm päeva kestva mängude loomise kiirkursuse juures on ka võistlusmoment. Valminud töödest valib žürii välja parimad, mida autasustatakse.
„Korraldame sarnaseid üritusi juba mõned aastad ning selle tulemusena on tekkinud üksteist toetav kogukond mänguarenduse huvilistest. Loodame lähiaastatel näha hobiarendajatest ettevõtjaid, sest eelkõige Soome kogemusele tuginedes on mängude tootmine kiiresti kasvav majandusharu,“ sõnas peakorraldaja Marko Korbun, kes on APT Game Generatori juhatuse liige.
Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi arvutigraafika spetsialist Jaanus Jaggo lisas omalt poolt: „Mänguarendus on heaks võimaluseks rakendada koolitunnis õpitud teooriat praktikas ning tõstab huvi IT valdkonna vastu üldiselt.“
Sel korral on ürituse toetajatering laienenud IGDA Estonia (rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse Eesti haru) ning Tartu teaduspargi võrra, mis tagab eelmiste Game Jamidega võrreldes ka oluliselt suurema auhinnafondi.
Eestis korraldab kohtumist Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Tartu kunstikooli 3D erialaga. Ülikooli ja kunstikooli entusiaste ühendab arvutimängude loomise huvilisi koondav organisatsioon APT Game Generator.
Üritustesarja viimasest korrast on võimalik vaadata ERRis ka tutvustavat videoklippi.
Lisainfo: Jaanus Jaggo, TÜ arvutiteaduse instituudi arvutigraafika spetsialist,