Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Peeter Laurits pidas neljapäeval, 10. mail loengusarja „Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele“ eelviimase loengu teemal „Postmodernismist, posthumanismist ja loomade tehtud kunstist“. Loeng toimus Tartu Ülikooli peahoones.
Peeter Lauritsa kursus kõrvutab iidseid kultuurimeetodeid verivärsketega, vaatab neoliitilist digitaalse pilguga ja vastupidi, ajab segamini natura ja cultura, televisiooni ja selgeltnägemise. Ta analüüsib kunstniku rolle erinevates ühiskondades ja kunsti erinevaid sotsiaalseid modaalsusi maagilisest propagandistlikuni. Üheskoos professoriga otsitakse loovuse lätet. Näidispatsiendina võetakse ette professori VAAL galeriis kureeritud näitus „Surnu suusad ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele“.
Peeter Laurits on loomingulises tippvormis vabakutseline fotokunstnik, kelle visuaalne mõtlemine on julgelt uuenduslik ja esteetiliselt tundlik. Oma teostes liigub Laurits nii ürglooduses kui inimese loodud reaalsuses, Euroopa ja Aasia kultuurides, mikro- ja makromaailmaruumis.