28. ja 29. novembril toimub Tartus nanofoorum, mis keskendub nanoteaduse, -tehnoloogia ja -materjalide valdkonna arengule. Foorumi raames toimub Ahhaa keskuses nanoteaduse- ja tehnoloogia rakendamise infopäev ning Tartu teaduspargis tutvustatakse Nanolaborit, kus demonstreeritakse Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskuse ja Tartu ülikooli teadlaste loodud nanotehnoloogilisi lahendusi.
Nanoteadus on jätkuvalt teadusmaailma „kuum teema“ ja nanotehnoloogiliste toodete hulk turul kasvab jõudsalt. Infopäeval tutvustatakse Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskuse ning mitme Eesti juhtiva uurimisasutuse ja –grupi, sh Tartu ülikooli teadlaste tegevust ning uusi võimalusi valdkonnapõhiseks ettevõtluskoostööks.
Infopäeval astuvad üles mitmed NanoTAKi, TÜ ja teiste ülikoolide juhtivad teadlased, kes kõnelevad viimastel aastatel väljaarendatud nanotehnoloogia valdkonna võimekusest ja koostöövõimalustest nii Tartus kui ka Tallinnas. Külalised Lundi ülikoolist, Läti ülikoolist, Konstanzi ülikoolist ja mujalt tutvustavad nanotehnoloogia globaalseid arenguid ning koostöövõimalusi. „Teiste seas astub üles värske Tartu ülikooli audoktor professor Lars Montelius Lundi ülikoolist, kes kõneleb teaduse ja kõrgtehnoloogilise ettevõtluse sünergia ning piiriülese koostöö edukusest Öresundi piirkonna näitel,“ rääkis ühest peaesinejast Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskuse juhataja, TÜ materjaliteaduse vanemteadur Ilmar Kink, lisades, et Lars Monteliuse näol on tegemist Tartu ülikooli kauaaegse koostööpartneri ja toetajaga, kelle kaasabil pandi aastaid tagasi alus TÜ nanotehnoloogia arengusuunale.
Reedel, 29. novembril toimub infopäeva programmi raames Tartu teaduspargis oleva NanoLabi ametlik tutvustusüritus. NanoLab on keskus, kus ülikooli ja ettevõtete koostöös arendatakse ja täiustatakse ettevõtlusele suunatud mitmesuguseid tehnoloogiaid nanotehnoloogiliste lahenduste abil. „Tutvumispäeval demonstreerime nanotehnoloogiate arenduskeskuse, ülikoolide ja ettevõtluse koostöös väljatöötatud targa klaasi, funktsionaalsete materjalide, nanotehnoloogilisi õlilisandite ning nanostruktuursete süsinikmaterjalide näidiseid ning NanoLabi puhasruume ja seadmeid,“ rääkis Kink. Kingi sõnul on NanoLabist kujunenud ka väga kaasaegne ja kõrgetasemeline õppetöö keskkond, seda nii praktikumide, loengukursuste osade, aga eeskätt magistri- ja doktoritööde läbiviimiseks.
Lisainfo ja programmiga saab tutvuda Eesti nanotehnoloogia arenduskeskuse kodulehel.
Infopäeva korraldab Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskus.
Lisainfo: Ilmar Kink, Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskuse juhataja, TÜ materjaliteaduse vanemteadur, tel: 5262830, e-post: ilmar [dot] kink [ät] ut [dot] ee.