Quantcast
Channel: Tartu Ülikool
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5150

Tartu ülikool tutvustab end Teeviidal

$
0
0

Sellel nädalavahetusel, 29. ja 30. novembril peetakse Eesti näituste messikeskuses noorte infomessi Teeviit, kus on esindatud ka Tartu ülikool.

Ülikooli eesmärk on tutvustada ennekõike õppimisvõimalusi ning 2014. aasta vastuvõtutingimusi ja -ajakava. Nii võib messiboksis kohata inimest, kes teab kõike sisseastumisest ja tudengeid pea igast teaduskonnast ja kolledžist, kes räägivad oma kogemustest Tartu ülikoolis õppimisest, sisseastumisest ja tudengielust Tartus.

Tartu ülikooli messiboksis tegutsevad ka teadusbussi noored. Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mis teeb teadusteatrit: pakub võimalusi kogeda loodusteadusi läbi kaasahaaravate eksperimentide, pikituna ladusa jutuga asjade olemusest. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemia, bioloogia ja materjaliteaduseni, maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni.

Sel aastal on messiboksis esmakordselt kaasas ka mitmed TÜ teadlaste leiutised. Näiteks saab TÜ messiboksis hinnata, kui terved on inimese lihased – nimelt mõõdab müomeeter lihaspingeid. Lisaks näitame, milline on nutikas klaas, mida saab kasutada aknaklaaside läbipaistvuse muutmiseks ja reklaamides.

Tõestust saab ka asjaolu, et palli mängimine ei ole alati füüsiline. Nimelt saab TÜ messiboksis mängida mõttejõul palli! Nimelt mõõdab mänguks mõeldud seade kahe anduri vahelist pinget ehk aju elektriaktiivsust ning arvutab teatud sageduste võimsuse, mis peaksid näitama keskendumist. See, kes suudab rohkem keskenduda, liigutab palli rohkem ja võidab. Tule pane oma keskendumisvõime proovile!

Messiboksis saab näha ka arheloogide väljakaevatud inimkolpa, mis kuulub kesk- või uusajal elanud inimesele. Arheoloogid, uurides kolpa lähemalt, selgitasid välja, et mehe tasakaalustamata toitumine viis rauapuuduseni. Kolba ülalõual on näha jälge mädasest põletikust. Mehe sugu on määratud kolju morfoloogia järgi, mille alusel uuriti kulmumõikaid, kuklamügarat, otsmikuluu kallet ja mastoidjätkete kuju. Tule ja tutvu arheoloogide tööga lähemalt!

Kohal on ka tänavu kevadel orbiidile lennanud tudengiatelliidi ESTCube-1 kõrgepinge- ja kaameramoodul. See sisaldab pardakaamerat, mis on loodud elektrilise päikesepurje väljakerimise jäädvustamiseks, Maa pildistamiseks ning toiteskeeme purje 500V-ni laadimiseks. Selle kaksik tiirleb satelliidi enda pardal Maa lähiorbiidil ja on teinud kümneid fotosid.

Teeviit toimub Tallinnas, Eesti näituste messikeskuses (Pirita tee 28) ja on reedel avatud kella 10–18 ning laupäeval 10–16. Tartu ülikooli boksi leiate C-hallist.

Tule, uuri õppimisvõimalusi ja leia end Tartu ülikoolist!

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392
E-post: virge [dot] tamme [ät] ut [dot] ee
www.ut.ee

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5150