Nädala lõpus on lihavõttepühad, mil süüakse tavalisest rohkem mune. Ent mune tasub süüa ka muul ajal. Tartu Ülikooli meditsiinilise biokeemia professori ja meditsiinidoktori Mihkel Zilmeri sõnul on muna tipptoiduaine, mis võiks oma väga mitmekesise ja ainevahetusele toimivas hulgas sisalduvate toitainete rikkuse tõttu leida tee toidulauale kolm-neli korda nädalas.
Lihavõttepühade ajal juhtub, et inimesed söövad mitu muna päevas. Organismi jaoks ei näe professor Zilmer selles mõningases liialduses midagi halba. "Kui inimene sööb pühade ajal paaril järjestikusel päeval kaks kuni kolm muna päevas, siis ei ole vaja muretseda – lühiajalised söömisnihked ei jäta organismile mingit jälge. Meie ainevahetus on nii võimas, et see korrigeerib kõik," täpsustab Zilmer.
Zilmeri sõnul on ühe muna söömine kolm-neli korda nädalas igati mõistlik. "Muna kuulub inimese ainevahetust hästi toetavate toiduainete absoluutsesse tippu ning on inimkehale väga kasulik. Mida rohkem on antud toiduaines ainevahetusele toimivas hulgas toitaineid ning mida mitmekesisem on nende valik, seda kasulikum antud toiduaine on. Muna on üks nendest väga väärtuslikest toiduainetest, milles leidub suur hulk erinevaid toitaineid ja seda meie ainevahetusele toimivates kogustes," selgitas Zilmer.