Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5266

Kas Eesti ühiskond on hulluks läinud või ongi see riigi normaalne areng?

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Suur Eesti ühiskonda kirjeldav uuring hoiatas juba 2017. aastal, et meie ühiskonnarühmad on eristunud ning rahulolematute ja inertsete inimeste suure osakaalu tõttu on populismil ja tõevälisel poliitikal potentsiaalne kandepind. Vaadates praegust kriisi, on mulje, justkui oleks teadlased seda ette ennustanud, kirjutab ERR Novaator.

Aasta oli 2017, kui esitleti suurt, Eesti ühiskonda kirjeldavat ja analüüsivat teadusuuringut "Mina. Maailm. Meedia." Muuhulgas oli uuringut kokku võtva slaidi peal must-valgelt kirjas: "Väga suur on suhteliselt nõrgalt ühiskonnaga sidustunute, rahulolematute kaasaveetavate ning ka liikumatute, muutustest heitunud, inertsete rühmade osakaal, mistõttu on populismil ja nn tõevälisel poliitikal märkimisväärne potentsiaalne kandepind."– Kas teadlased nägid tõesti praegust valitsus- ja väärtuskriisi ette ning kes on need salapärased inertsed rühmad?

Alustame praeguse plahvatusohtliku ühiskondliku pildi lahkamist just ühiskonnateadlaste abiga. Sõltumata sellest, kas põhjuseks on naiivsed sotsid, rumalad EKRE-meelsed või puudulik sotsiaalmeedia kultuur, peab nõustuma, et midagi on toimumas ja päris tavapärane praegune õhkkond Eestis ei ole.

Ka aktiivsetes poliitilistes aruteludes ise osalemata kuulen ikka ja jälle, et "keegi palun ära seletaks, mis meil ühiskonnas toimub ja mida sellest kõigest oodata on". Sellepärast pöördumegi teadlaste poole, et teaduspõhiselt ja argumenteeritultümbritsevale valgust heita.

Loe edasi ERR Novaatorist


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5266