Tartu Ülikooli residentuurierialadele kandideeris 204 inimest. 42 erialale võetakse vastu 162 arst-residenti. Kõige tihedam konkurss on uroloogia ning suu-, näo- ja lõualuukirurgia residentuuris. Suur huvi on muu hulgas anestesioloogia ja intensiivravi, kardioloogia, neuroloogia ning restauratiivse hambaravi residentuuri vastu.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna residentuuriprodekaan Urmas Lepner avaldas heameelt, et nii paljud inimesed soovivad jätkata enese täiendamist residentuuris. „Tänavune konkurss on tihe. Paljudel kandidaatidel on sarnaselt kõrge keskmine hinne ja motivatsioon saada eriarstiks,“ rääkis Lepner, lisades, et kuna residentuuriprogrammides on kohtade arv piiratud, määrab koha saamise sisseastumiseksami tulemus. Residentuuri sisseastumiseksamid toimuvad 25. juunist 2. juulini.
Residentuuriprodekaan tõstis esile peremeditsiini residentuuri, kus 35 kohale esitati 46 avaldust – 29 juhul oli see kandidaadi esimene valik, 17 juhul teine.
„Peremeditsiini residentuuriprogramm on teinud läbi suure kvaliteedimuutuse ja see paistab silma ka konkursil. Alates 2019/2020. õppeaastast vastu võetavatele arst-residentidele on see senise kolme aasta asemel neli aastat. Ühe aasta lisandumisel vastab erialane väljaõpe paremini tervishoiukorralduslikele põhimõtetele, aga ka peremeditsiini residentide ootustele,“ kiitis Lepner muutust ja potentsiaalsete arst-residentide huvi.
Suur oli huvi ka näiteks anestesioloogia ja intensiivravi residentuuriprogrammi vastu, mille seitsmele kohale kandideeris 20 inimest. Kardioloogia residentuuri kolmele kohale soovib saada kümme inimest. Populaarsed olid ka neuroloogia, mille kolmele kohale kandideeris kaheksa inimest, ning restauratiivne hambaravi, mille neljale kohale esitas avalduse kümme inimest. „Kõik nimetatud residentuuriprogrammid olid kandideerijate esimene eelistus, mis viitab kindlale soovile nende programmide alusel õppima asuda,“ täiendas Lepner.
Kõige suurem on konkurss uroloogia residentuuri – sinna võetakse vastu vaid üks arst-resident, sooviavaldusi oli aga kuus. Suu-, näo- ja lõualuukirurgia residentuuri ühele kohale kandideeris viis inimest. Tihe konkurss on ka ortodontia residentuuri, kus neljale kohale esitas avalduse 17 inimest, ning oftalmoloogia koos silmakirurgia kõrvalerialaga, mille ühele residentuurikohale soovib saada neli inimest. Ka lastekirurgia ühele kohale on neli kandidaati.
Rohkem teavet konkursi tulemuste ja residentuuri kohta on veebilehel meditsiiniteadused.ut.ee/et/residentuur.