Alates 13. märtsist avaldab portaal uudised.err.ee kuu aja vältel intervjuusid Tartu ülikooli teadlastega, kes prognoosivad, milline võiks olla maailm aastal 2032 ehk ajal, mil praegu sündiv põlvkond saab täiskasvanuks.
Esimesena tulevad vaatluse alla maailma üha suureneva energiavajadusega seotud teemad. Näiteks arutletakse küsimuse üle, kas Eesti võiks kasvatada jõukust fosforiidi kaevandamisega, või peitub meie rikkus mõnes muus loodusvaras.
Uudised.err.ee portaalist võib juba lugeda intervjuud Tartu ülikooli makroökonoomika professori Raul Eametsaga, kes näeb ühe potentsiaalse rikkust toova maavarana fosforiiti. Samas toob ta välja ka poliitilise ja emotsionaalse vastasseisu fosforiidi kaevandamisele. Eesti maapõue rikkusest andis 13. märtsi „Terevisioonis“ ülevaate ka geoloog Leho Ainsaar.
Lisaks energiaga seotud küsimustele käsitletakse tervise ja meditsiini teemasid, milles teadlased tõdevad, et 18 aasta pärast võib inimene meditsiini abiga elada ka 100-aastaseks. Paraku aga ei ole inimeste füüsiline vorm eriti hea.
Kolmanda teemana käsitletakse ühiskonna, keele ja kultuuriga seonduvat, mis annab ülevaate eesti keele ja kultuuri arengutest maailmast tulevate mõjude tuules.
Artikliseeria lõpeb 11. aprillil Tartu ülikooli konverentsiga „Visioon 2032“, kus ühiskonnategelased ja teadlased avaldavad veel seni kõlamata mõtteid elust 18 aasta pärast.
Rohkem infot Tartu ülikooli visioonikonverentsi kohta leiab: www.visioon2032.ut.ee. Tulevikku vaatavat artiklisarja jälgi uudised.err.ee/l/visioon2032.
Tartu ülikooli teadlaste tulevikuvisioonid: