16.-18. maini toimuvad SELL Tartu üliõpilasmängud, mille raames võistlevad parimate tulemuste nimel 1500 tudengit 10 erinevast riigist. Et aga SELLi mängude eesmärk on propageerida liikumist tervikuna, siistoimub päev enne, 15. mail kell 14.00 AHHAA teaduskeskuses konverents „Tehnoloogia arengud spordis“, kus tuleb juttu erinevatest tehnoloogilistest rakendustest ja arengutest, mis võivad muuta ja on muutnud nii sportlaste kui harrastajate sportimist oluliselt mugavamaks ja põnevamaks.
Konverentsi läbivaks ideeks on arutleda, kuidas on tehnoloogia arengud muutnud sportiva inimese elu ning millised on peamised võimalused erinevate tehnoloogiliste vahendite kaudu parandada tulemusi ja hoida motivatsiooni. Teemad on põnevad nii treenerile, harrastajale, sportlasele kui tehnoloogiahuvilisele.
Tartu ülikooli õppejõu ja konverentsi moderaator Jarek Mäestu sõnul on konverentsi teemad just sellised, et ka näiteks harrastajad leiavad sealt endale põnevaid teemasid. Ta rääkis, et erinevate tehnoloogiate arengu peamiseks plussiks on, et kasutajale tuuakse lähemale see, mis varasemalt kippus kaugeks jääma: „Näiteks spordikontekstis on vast kõige olulisem ja enim kasutatav oma treeningparameetrite kogumine, salvestamine ja analüüs. Või kui telefon on olemas ja plaan ka pulsiandmeid koguda, siis piisab täna ainult ca 60 eurose Bluetooth pulsivöö ostmisest. Kallist spordikella otseselt pole enam vaja.“
Üks põnevamaid ettekandeid on kahtlemata spordigeeni teemadel, mille raames räägivad Tõnis Matsin ja Karin Tein spordigeeni määramisest. Kellele ja miks seda tehakse? Kuivõrd kasulik on spordigeeni määramine? Lisaks tuleb TÜ Rocki korvpallikooli treener Toomas Kandimaa esituses juttu videoanalüüsi kasulikkusest, kus arutatakse, mille jaoks tasub sportlastele videoanalüüse teha ja mida sealt välja lugeda.
Konverentsile lisab põnevust ka virtuaalmängude teema – kas virtuaalmängudega on võimalik end vormi saada? Kaks 30-päevast testi tegi läbi Sandman Grupi meelelahutuse ja IT-tarvikute tootejuht Jan Rist. Huvilistel on võimalus koha peal virtuaalmänge ka ise proovida. Lisaks tuleb juttu Sportlyzeri, Racesplitteri ja Jookseme! rakendustest, mis kõik on abivahendid tõhusamaks ja põnevamaks sportimiseks.
Konverents on avatud kõikidele huvilistele!
Lisainfo ja registreerimine: http://sell2014.eu/ee/konverents/.