11. ja 12. aprillil toimub Tartu ülikooli majandusteaduskonnas rahvusvaheline juhtimiskonverents „Juhtimisteooria ja praktika: sünergia organisatsioonides”. Järjekorras kuuendal konverentsil keskendutakse organisatsiooni soorituse teemale, kus fookuses on firma soorituse hindamisel ja lisandväärtuse loomisel mittemateriaalsed ressursid. Oma juhtimiskogemusest tuleb rääkima ka USA juhtimisinnovaator Paul Green Jr.
„Küsimus sellest, kuidas olla tulemuslik, on kriisist taastuva majanduselu võtmeküsimus,” selgitas TÜ majandusteaduskonna dekaan, juhtimise professor Maaja Vadi. „Töötajate motivatsiooni, pädevuse ja suhete rolli ei saa organisatsiooni soorituse puhul alahinnata.” Professor Vadi sõnul vajab teema kindlasti arutamist, kuna ohte ja võimalusi on sealjuures mitmeid.
Konverentsi teemat avavad üheksa riigi noorteadlased ja professorid ning organisatsioonide juhtimisega igapäevaselt tegelevad inimesed, kes püüavad ka leida võimalusi, kuidas saavad teoreetikud ja praktikud koostööd teha.
Konverentsi üks peaesineja on juhtimisinnovaator Paul Green Jr USA ettevõttest The Morning Star Company, mis pälvis eelmisel aastal Harvard Business Review-McKinsey (HBR) auhinna kui aasta juhtimisinnovaator. Üheks kõige loovamalt juhitud ettevõtteks tituleeritud The Morning Star on toiduainetööstusettevõte, kus kasvatatakse ja töödeldakse tomateid.
TÜ majandusteaduskonna kutsel Tartus esinev Green tutvustab isejuhtimise (self-management) mudelit ja selgitab, kuidas õnnestub seda California firmat töös hoida nii, et seal ei ole tavapärast juhtimishierarhiat ning kuidas on sealjuures kasvatud omal alal maailma suurimaks.
Konverentsi teised peaesinejad on mobiilirakenduste platvormi pakkuva Fortumo tegevjuht Martin Koppel ja Tallinna tehnikaülikooli majandusteooria õppetooli vanemteadur Kaire Põder. Konverentsi avab TÜ arendusprorektor Erik Puura.
Rohkem infot konverentsi kohta leiad koduleheküljelt.
Lisainfo: Maaja Vadi, TÜ majandusteaduskonna dekaan, juhtimise professor, tel: 551 2855, e-mail: maaja [dot] vadi [ät] ut [dot] ee.