16. ja 17. aprillil kohtuvad Tartu ülikooli majandusteaduskonnas sotsiaalse ettevõtluse uurijad, et arutleda poliitikute, teadlaste ja ettevõtjate koostööküsimusi. 17. ja 18. aprillil selgitavad Eesti, Läti ja Soome sotsiaalsed ettevõtjad välja sotsiaalsete ettevõtjate koolitusvajadused.
Põhjamaade sotsiaalse ettevõtluse uuringute võrgustiku SERNOC (Social Entrepreneurship Research Network for Nordic Countries) viies teadusseminar „Sotsiaalse ettevõtluse teooria ja praktika“ keskendub poliitikute, teadlaste ja ettevõtjate koostööküsimustele. Ettekannetes ja aruteluringides räägitakse, kuidas saada üle takistustest ning millised peaksid olema koostöövormid. Seminari peaesineja on professor Roger Spear Roskilde ülikoolist Taanis, ettekandega „Sotsiaalsete ettevõtete kaardistamise kunst ja käsitöö“.
Tartu ülikooli võib lugeda sotsiaalse ettevõtluse alaste uuringute sünnikohaks Eestis. Professor Tõnis Mets, ettevõtluskeskuse koordinaator Leeni Uba ja doktorant, ettevõtluse nooremteadur Mervi Raudsaar annavad seminaril osalejatele ülevaate sellealasest teadustööst Tartu ülikooli ettevõtluskeskuses.
17. ja 18. aprillil toimuv võrgustiku üritus soovib eelkõige selgitada välja sotsiaalsete ettevõtjate koolitusvajadused. „Igalt maalt osaleb seitse sotsiaalset ettevõtjat ning arutletakse vajaduste ja seniste praktikate üle,“ sõnab ettevõtluse nooremteadur Mervi Raudsaar. „Siiani on sotsiaalsed inkubaatorid enamasti tegutsenud linnades, aga sotsiaalne ettevõtlus toimub tihti maapiirkondades ehk kogukondlikul tasandil, kus oleksid sotsiaalsete ettevõtjate inkubatsiooni teenused teistsugused. Seetõttu saavad kõige paremini kirjeldada oma vajadusi just ettevõtjad ise,“ räägib Raudsaar kohtumise vajalikkusest.
18. aprillil toimub töötuba, kuhu oodatakse ka ettevõtlusõpetajaid erinevatelt haridustasanditelt, et üheskoos arutleda, kuidas sotsiaalse ettevõtluse teema võiks olla käsitletud õppes.
Kokku on oodata paarikümmet sotsiaalse ettevõtluse uurijat Põhjamaadest ja Tartu ülikoolist, esmakordselt on võrgustikus esindatud ka Läti kolleegid.
Tartu ülikool on SERNOC liige 2011. aastast. Võrgustiku juhtpartneriks on Roskilde ülikool, lisaks kuuluvad sinna veel ligi 30 ülikooli Taanist, Rootsist, Norrast ja Soomest. Võrgustiku eesmärk on arendada sotsiaalset ettevõtlust teaduspõhiselt, ühendades kõiki ühiskonna sektoreid ning saada selles vallas Põhjamaa juhtivaks kompetentsikeskuseks.
Seminare korraldavad Tartu ülikooli majandusteaduskond ja ettevõtluskeskus ning nende korraldamist toetab Põhjamaade ministrite nõukogu.
Lisainfo: Mervi Raudsaar, ettevõtluse nooremteadur, tel: +372 511 8161, e-mail: mervi [dot] raudsaar [ät] ut [dot] ee.