Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5270

Tartu Ülikool ja AHHAA alustavad koostööd loodusteaduste õpetajate koolitamisel

Teaduskeskus AHHAA ja Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskond alustavad koostööd, et laiendada loodusteaduste õpetajate õpetamismeetodeid.

Et koolitunnid saaksid tulevikus kaasahaaravamaks, on AHHAA teaduskeskuse hariduskoostöö projektijuhi Matti Orava sõnul vaja tulevastel õpetajatel mõelda kastist väljaspoole, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Me paneme lapsed istuma pinkidesse, õpikute taha ja see ongi kogu õppeprotsess. Aga reaalselt ma ei tea ühtegi inimest, välja arvatud austatud akadeemikud, kes suudaksid sellisel kujul 12 aastat õppida. Seetõttu tulebki lastega minna välja, katseid teha. Kui vaatame eesti kooli peale, siis tegelikult seda ei ole eriti. Olen 12 aastat olnud haridussüsteemis - kolm aastat õpetajana ja üheksa aastat koolijuhina - ja ma tean, mis seal toimub. See ei ole normaalne, "ütles Orav.

Tartu ülikooli loodusteadusliku hariduse keskuse juhataja professori Miia Rannikmäe sõnul haakub see projekt Tartu ülikooli õpetajakoolituse õppekavade uuendamisega.

"Uued noored õpetajad, kes kooli lähevad, vajavad märksa loomingulisemat suhtumist õpilasesse ja oma tulevasesse töösse, kui see siiani traditsiooniliselt on olnud. AHHAA keskus annab oma avatud ruumi ja uute innovatiivsete projektidega noortele võimaluse suhelda õpilastega teises keskkonnas ja pakkuda välja ka oma ideid," selgitas Rannikmäe.

Tulevastele loodusteaduste õpetajatele näidatakse praktikapäevadel seda, kuidas viia õppetööd läbi klassiruumist väljaspool ja kuidas kõik meeled saavad õppeprotsessis osaleda.

"Kõik rasked ained, kuhu õpiraskused varem või hiljem maanduvad, on tegelikult võimalik lihtsaks ja arusaadavaks teha, kasutades erinevaid õpistiile, andes erinevaid kogemusi, kogedes asju läbi meelte. Meie püüame AHHAAs iga teemaga panna iga keharaku midagi kogema. Kui räägime sellisest asjast nagu soolane vesi või vee soolsus, vee kandvus või kehade mass, siis kuidas teha selgeks, et Surnumeres on väga keeruline ära uppuda? Me maitseme seda vett ja saame aru, et sinna lihtsalt ei ole võimalik ära uppuda," rääkis projektijuht Liina Vaher.

Esimene koostööpäev toimus AHHAAs eelmisel nädalal. Erinevaid õpetamis- ja õppimismeetodeid käisid katsetamas üheksa Tartu ülikooli magistranti. "See oli üles seatud praktilistele, käega läbikatsutavatele tegevustele, kus tudengid said teadusteatri kogemuse läbi proovida, töötubades osaleda ja lahata näiteks silma või lõigata lahti kopsu,"ütles Orav.

Esialgse plaani kohaselt hakkab õppekavasse kuuluma neli õppepäeva, mille kestel saavad tudengid teaduskeskuses proovida näiteks giiditööd ja oma ettevalmistatud õppetunni läbi viia.

Teema: 

Viewing all articles
Browse latest Browse all 5270