25. ja 26. aprillil toimub Tartu ülikooli majandusteaduskonnas sotsiaalsele turumajandusele pühendatud konverentsisarja viies rahvusvaheline konverents „Ida-Aasia ja Ida-Euroopa globaalses perspektiivis: Korea ja Eesti õppetunnid“. Konverentsi näol on tegemist vastasutatud tärkavate majanduste uurimiskeskuse avaüritusega.
„Korea ja Eesti vahel on esialgu rohkem õppimissuhe – siin on tegemist kahe arengulooga, millest kummalgi on nii strateegilises kui ka taktikalises plaanis midagi õppida,“ sõnab TÜ majanduspoliitika professor Jüri Sepp, tuues näite: „Lõuna-Korea teadlased tunnevad tõsist huvi siirdeprotsesside vastu, et olla valmis selleks, mis Põhja-Koreas kunagi niikuinii juhtub. Vastastikku on kindlasti õppida ka finantskriiside ületamist. Kui aga rääkida majanduspraktikast, siis loetakse Euroopa Liidus 2011. aasta vabakaubanduskokkulepet Koreaga suurimaks kaubanduspoliitiliseks läbimurdeks väljapool Euroopat. Siit avanevate võimaluste ärakasutamine on suureks väljakutseks ka Eesti ettevõtjatele.“
Sepa sõnul aitab tärkavate majanduste uurimiskeskus kaasa Eesti majandusarengu laiema vaatenurga käsitlemisele: „Maailma majanduse keskus nihkub vanast maailmast uude, ehkki Aasia puhul tuleb rääkida positsioonide taastamisest. On loomulik, et see nihe kajastub ka teadusmaailmas ja seejärel ka õppetöös. Tärkavate majanduste hulka võib teatud tinglikkusega lugeda ka siirderiigid, sh Eesti.“
Kahe päeva jooksul on võimalik kuulata 18 ettekannet, mille teemad ulatuvad erinevate majandusmudelite üldteoreetilisest analüüsist kuni majandusmudelite spetsiifiliste aspektideni, näiteks Korea kogemused välisvõla juhtimisel ning tööstuspoliitikas, ettevõtluse ökosüsteemid ning kohalikud konglomeraadid chaebol ja majandusreformide perspektiivid Põhja-Koreas.
Lisaks Lõuna-Koreas töötavatele teadlastest, osalevad konverentsil Korea uurijad USA-st, Suurbritanniast, Hollandist, Taanist, Soomest, Saksamaalt ja Eestist.
Konverents toimub TÜ majandusteaduskonnas, Narva mnt 4, ruum A114 25. aprillil algusega kell 9.30 ja 26. aprillil algusega kell 9.
Tutvu konverentsi kavaga majandusteaduskonna kodulehel. Konverents toimub Korea-uuringute akadeemia (The Academy of Korean Studies) grandi abil.
Kõik huvilised on oodatud!
Lisainfo: Jüri Sepp, TÜ majanduspoliitika professor, 737 6343, 511 1144, e-post: juri [dot] sepp [ät] ut [dot] ee.