Quantcast
Channel: Tartu Ülikool
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5270

SEB ja TÜ ideelabori Vega fond toetas innovaatilisi arendusideid 22 900 euroga

$
0
0

Rahvusvaheline žürii kuulutas välja Vega toetusfondi teised rahastuse saajad. 24 laekunud projektitaotluse hulgast toetati viite innovaatilist arendusprojekti kokku 22 900 euroga.

Tartu ülikooli ideelabori juht Kalev Kaarna avaldas heameelt, et Vega fondi esimeses voorus toetuse saanud ambitsioonikatelt tiimidelt on juba kuulda suurepäraseid uudiseid peatselt sõlmitavatest lepingutest ja rahvusvahelisest partnerlusest. „Üks projekt on näiteks suundumas USA turule ning teine on käivitamas unikaalset tootmisettevõtet Eestis. Seekord väljavalitud viie tiimi puhul usub žürii, et üheksa kuu pärast kuuleme ka neilt häid uudiseid,“ tõdes Kaarna.

SEB äriarenduse juht Mart Maasik kiitis esimeses voorus toetust mitte saanud meeskondade järjekindlust. „Oli hea tõdeda, et mitmed tiimid, kes eelmisel korral toetust ei saanud, olid oma äriideed edasi arendanud. GreenBeadi puhul pidas žürii tehtud pingutusi seekord ka toetuse vääriliseks.”

Vega toetusfondi stipendiumid said:

Kõige suurema toetuse, 8300 eurot sai Copernicus Urban Development Analyser (CUDA) meeskond. Tegemist on ülemaailmse linnastumise uurimise infosüsteemiga, mis lihtsustab linnavalitsuste, riikide regionaalplaneerimise, suurte kinnisvara ja infrastruktuuri ettevõtete tööd. CUDA kasutab satelliidipilte hoonete ja teedevõrgu kaardistamiseks ja anonüümseid mobiilpositsioneerimise andmeid rahvastiku kaardistamiseks.

7400 euro suurune toetus anti GreenBead OÜ-le. Vega fondi abiga ehitab GreenBead OÜ koostööpartneritega (Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskuse AS, Protolab Tartu) superparamagnetiliste nanoosakeste kogumisseadme. Seadet kasutatakse biotehnoloogilises rakenduses biomolekulide eraldamiseks kasutatavate magnetiliste nanoosakeste kogumisel ja käitlemisel.

2500 euro suurune toetus anti Green Memory tiimile. Tiim arendab uut lahendust Windows-operatsioonisüsteemiga arvutitele, mis võimaldab mäluressurssi optimaalsemalt kasutada. Tarkvaralahendus moodustab komplekti meeskonna poolt eelnevalt loodava Green Wave nimelise protsessori ressursi optimeerimise tarkvaraga.

2500 euro suuruse toetuse sai ka EstDinsar projektimeeskond. EstDinsar tahab luua informatsioonisüsteemi, mis suudab võtta andmed satelliidilt Sentinel-1 ja määrata kindlaks maapinna vertikaalse liikumise määra. Sel meetodil saadav teave on täpne ja ajakohane, võimaldades kiiresti ja efektiivselt hinnata, kuhu on ohutu ehitisi rajada ning millised olemasolevad struktuurid on potentsiaalselt ohtlikud.

2200 euro suurune toetus anti Tudeng Reageerimise Süsteemi/Students' Response System (SRS) arendajatele. Tartu ülikooli ideelabori toetusel arendab meeskond reaalajas tagasiside kogumise süsteemi, mis lubab vahetult anda avalikku tagasisidet loengutele ja õppejõududele.

Vega fondi laekunud projekte hindas rahvusvaheline žürii koosseisus TÜ arendusprorektor Erik Puura, SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik, TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna, arengufondi tegevjuht Pirko Konsa, EstBAN äriingel Erki Mölder, Gorilla Ventures äriingel Petri Lehmuskoski ja Neil Thomas Ventac Partners’ist.

Vega fond on SEB ja Tartu ülikooli ideelabori loodud esimene teadmismahukatele ideedele mõeldud rahastusfond. Toetusfondi kaudu rahastab SEB pank uudsete lahenduste igapäevasesse kasutusse toomist kolme aasta jooksul 150 000 euroga.

Lisainfo: Kalev Kaarna, Tartu ülikooli ideelabori juht, tel: 5341 6194, e-post: kalev [dot] kaarna [ät] ut [dot] ee;
Mart Maasik, SEB äriinnovatsiooni juht, tel: 66 55 256, e-post: mart [dot] maasik [ät] seb [dot] ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392
E-post: virge [dot] tamme [ät] ut [dot] ee
www.ut.ee

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5270