15. jaanuaril toimus TÜ ühiskonnateaduste instituudis (Lossi 36-214) konverents „Inimressurss ja riigikaitse – jätkusuutliku arengu väljakutsed?“. TÜ, tervise arengu instituudi teadlased ja kaitseliitlased arutavad kohtumisel ajateenijate kehalise võimekuse teemadel, kaitseväe ja ühiskonna suhteid ning meedia ja kommunikatsiooni rolli kaitsevaldkonnas.
Tartu ülikooli meediauuringute professori Pille Pruulmann-Vengerfeldti sõnul oli konverentsi eesmärk asetada tänane sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna alane kompetents konteksti, millest militaarvaldkonnale kasu on: „Püüame esitada suuri küsimusi, mis meie arvates on strateegiliselt võimeka riigi jaoks tähtsad.“
„Me peame suutma mõelda riigikaitsest laiemalt. Näiteks demograafilist situatsiooni jälgides näeme, kui palju on meil 10-20 aasta pärast poisse ja ka tüdrukuid, kes vajadusel kodumaad kaitseksid. Tegemaks õigeid strateegilisi otsuseid peame aru saama, milline on ühiskonna kaitsevalmidus ja kaitsetase,“ rääkis Pruulmann-Vengerfeldt, lisades, et üha enam on oluline mõelda ka, kui hästi tuleme toime psühholoogilise sõjaga.
Konverentsil rääkisid ettekandjad kaitseväe inimressursi jätkusuutlikkuse, kaitsestrateegia väärtuste, ajateenijate kehalise võimekuse, meediakampaaniate ja sotsiaalmeedia, veteranide olulisuse, militaartöökohtadelt lahkumise põhjuste ja mitmete teiste teemade üle. Tutvu ettekannetega.
Konverentsil kõnelesid ühiskonnateaduste instituudi juhataja professor Halliki Harro-Loit, tervise arengu instituudi teadur Leila Oja, leitnant Veiko Park jpt. Rohkem infot strateegilise jätkusuutlikkuse kompetentsikeskus kodulehelt: www.sjkk.ut.ee.
Konverentsi korraldas strateegilise jätkusuutlikkuse kompetentsikeskus, mis loodi 2014. aasta jaanuaris TÜ ühiskonnateaduste instituudi ja tervise arengu instituudi koostöös vastamaks kaitseministeeriumi vajadusele täiendada inimressursiga seotud kompetentsi ja teadmist kaitsevaldkonnas.
Konverents on järelvaadatav UTTV (www.uttv.ee) keskkonnas.
Lisainfo: Pille Pruulmann-Vengerfeldt, meediauuringute professor, tel: 737 6594, 504 4890, e-post: pille [dot] vengerfeldt [ät] ut [dot] ee.