16. ja 17. märtsil on TÜ peahoone senati saali oodatud teadmishimulised lapsed. Narva lasteülikooli loengutes näidatakse, kuidas rakendatakse teadust ja teaduse saavutusi igapäevaelus. Teemaderingis on psühholoogia, päikeseenergia, programmeerimine ja metsad.
„Eestis on üha tugevnemas teadust populariseerivate ettevõtmiste tase ja suurenemas nende hulk. Üha rohkem ja kõrgemalt hinnatakse teaduspõhist toimetamist ka väljaspool ülikooli. Selle auks pöörab kirjeldatud tegevustele rohkem tähelepanu ka lasteülikool,“ rääkis Narva lasteülikooli projektijuht Aet Kiisla.
16. märtsil kell 12 küsib Eesti esimese päikeseelektrijaama omanik Andres Meesak oma ettekandes, kust tuleb tulevikus elekter. Alati nooruslik ja üllatavate katsetega psühhobuss avab psühholoogia imepärast maailma.
17. märtsil kell 11 räägib TÜ informaatika didaktika assistent Tauno Palts lastele programmeerimisest ning maaülikooli metsanduse doktorant Kristi Parro metsadest.
Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu ülikooli Narva kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva lasteülikool kuulub Euroopa lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab hasartmängumaksu nõukogu.
Rohkem infot ja registreerimine: www.narva.ut.ee/lasteylikool.
Loengutest on võimalik jälgida otseülekannet ja hiljem salvestist UTTV-st www.uttv.ee.
Lisainfo: Aet Kiisla, Narva lasteülikooli projektijuht, tel: 56608626, e-post: aet [dot] kiisla [ät] ut [dot] ee.