Tartu ülikooli 11 ingliskeelsele bakalaureuse-, magistriõppe ja integreeritud õppekavale võeti 2013/2014. õppeaastaks vastu 180 välis- ja koduüliõpilast. Rekordarv, 157 nõuetele vastavat avaldust esitati tarkvaratehnika õppekavale.
„Uuel õppeaastal Tartu ülikooli õppima asumiseks esitasid üliõpilaskandidaadid 361 nõuetele vastavat avaldust, mis on 30% enam kui 2012. aastal,“ sõnab Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing. Enim esitasid üliõpilaskandidaadid avaldusi Soomest, Indiast, Ukrainast, Pakistanist ja Türgist.
Tartu ülikooli populaarseim ingliskeelne õppekava oli tänavu tarkvaratehnika, mille kvalifitseeruvate kandidaatide arv kolmekordistus võrreldes 2012. aastaga. Ühtekokku 157 avaldust esitati enam kui 20 riigist. „Mitmed tarkvaratehnika õppekavale vastuvõetud üliõpilased on oma hariduse omandanud rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolides, näiteks Nanyang Technological University, Birla Institute of Technology and Sciences ja National University of Kyiv-Mohyla Academy,“ sõnab Tensing, näidates üles heameelt, et tugevates ülikoolides õppinud üliõpilaskandidaadid kinnitavad Tartu ülikooli nähtavust maailmas ja õppekava kõrget kvaliteeti.
2013/2014. õppeaastaks said üliõpilaskandidaadid esmakordselt esitada ka avaldusi ingliskeelsele arstiteaduse õppekavale, kuhu enim kandidaate on Soomest. „Arstiteaduse integreeritud õppekavale kandideerijate akadeemiline tase on endiselt väga tugev – ka sellel aastal oli soovijaid, kelle rahvusvahelise SAT (Scholastic Aptitude Test) testi punktisumma oli kõrgeim võimalikust,“ sõnab Tensing.
Algaval õppeaastal jagatakse ingliskeelsetel õppekavadel õppivatele välistudengitele välja varasemast rohkem stipendiume. „Ülikool on taotlenud alustavatele välisüliõpilastele 21 SA Archimedese vahendatavat DoRa programmi tegevus 9 stipendiumi ja 17 välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi programmi stipendiumi,“ sõnab Tensing, täiendades, et ka IT Akadeemia on välja pannud 14 stipendiumi tarkvaratehnika õppekava parimatele vastuvõetutele. Lisaks on enamikel ingliskeelsetel õppekavadel ette nähtud sihtstipendiumid, mis tähendab, et üliõpilased ei pea maksma õppetasu, kui nad täidavad õppekava täies mahus.
Lõplikud õppima asujate nimekirjad selguvad sügiseks.
Tartu ülikooli eestikeelsetele õppekavadele saab avaldusi esitada 24. juunist 5. juulini. Loe lisa TÜ kodulehelt.
Lisainfo: Ülle Tensing, rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel: 737 5150, 5568 3533, e-post: ulle [dot] tensing [ät] ut [dot] ee.